Můj Blog :)

Úvodem řeknu, že pro správné použití světla je potřeba určitý cit a nadání, je důležité správně světlo na fotografii vnímat a použít ho tak jak zamýšlíte, samozřejmě postupem času pomáhají také zkušenosti, ale začátky v tomto směru nabívají vždy nejjednodušší. Každopádně Vás od fotografování portrétů nechci nijak odradit, právě naopak je to krásná...

Chcete proniknout do tajů a krásy fotografie? Pak potřebujete umět pracovat se světlem. Světlo je základním prvkem při fotografování. V tomto článku si vysvětlíme jak ho obecně používat.

Ať už se chystáte na focení potoka, řeky, vodopádů, oceánu či moře, tento článek je přímo pro Vás :)

Vaším koníčkem je vesmír a rádi pozorujete hvězdy nebo se Vám jen líbí ta hra světel a barev? Ať už tak či onak, noční obloha je krásná a mít její fotku je prostě boží :) Není to však zrovna lehké, ale nebojte, tento článek Vám v tom určitě pomůže.

Dnes si řekneme něco o módech fotoaparátu, ve kterých se dá fotit. Mluvíme o volícím kolečku s písmeny (auto,P,A,S,M,). U různých fotoaparátů se může lišit. Jde o základní volbu v čem chceme fotit.

Každý fotograf by měl znát základní nastavení svého fotoaparátu. Ať už fotíte krajinu, portrét, makro, noční fotky, reportáž nebo sami sebe v zrcadle :) nebo-li autoportrét.

Líbí se Vám fotky západů nebo východů slunce, ale nevíte, jak fotit, aby vynikly sluneční paprsky? Mám pro Vás jeden jednoduchý tip :) Na Vašem fotoaparátu si nastavte vyšší číslo f (víc si zavřete clonu) záleží na typu objektivu, ale řekl bych,že bude stačit f/10 až f/13 :))