Proč nejraději fotím v přírodě?

Protože na fotce vytváří něco magického.
Její přirozenost.
Surovost.
Proměnlivost slunečních paprsků.
Jak to celé dohromady působí na příběh.
Je to něco nepopsatelného a proto to tak rád zachytím na fotce

" Přírodě nemůžete poručit, slunce neposunete o kus dál. Musíte se jí podřídit, splinout a pochopit, být její součástí. "

Kdy a kde se fotí?

Přijedu za Vámi

Přijedu za Vámi, nebo Vy za mnou. Můžeme se sejít na předem domluveném místě. Fotit lze prakticky kdekoliv, stačí hledat správná místa.

Fotografování venku

Snažím se o přirozenost a proto nejraději fotím venku, denní světlo a příroda dodává kouzlo okamžiku. Také na rozdíl od ateliéru netrčíme na jednom místě a z focení se tak stává zábava.

Čas na focení...

Ideální hodina na focení je nejdříve 2 hodiny před západem slunka. To platí ve slunný den. Ale dokážu se přizpůsobit i v jinou denní dobu.

Jestliže je zataženo, tak lze fotit v jakoukoliv denní hodinu.

Nejlépe se ale fotí, když je právě zataženo, slunce nám totiž na fotce vždy dělá potíže :)

Pro podrobnější info. k fotografování si stáhněte PDF níže.

Každému focení předchází důkladná příprava. Při které najdu nejlepší místo k focení, nakoupím potřebné doplňky a vymyslím pózy. Vše začíná jednoduše a nemusíte se bát, že bych na Vás vypochodoval hned s nejtěžší pózou, postupně se propracováváme dál a dál a na to co už umíme nabalujeme další věci. Důležité je také uvolnění a důvěra ve mně.

Jak se obléknout/co si připravit?

Portrétní/rodinné/s koněm/těhotenské

Vždy se snažte barevně sladit oblečení všech lidí na fotografii a vyvarujte se oblečení s potiskem. Snažte se, aby Vaše oblečení mělo spíše přírodní odstíny. Pastelové barvy a podobně. Ideální jsou svetry, šaty či košile. Na výběru kalhot už tolik nazáleží, ale znovu platí pravidlo, že by měly ladit se zbytkem oblečení.

Miminko

 Fotky miminka jsou specifické a krásné, potřebujeme v nich vyjádřit roztomilost. Miminko se často balí do nějakých dek nebo ovčích kůží, dobře vypadají i pletené dečky. Položí se do košíčku a podobně. Počítejte s tím, že práce s miminkem je na dlouho a musíme být trpělivý. Důležité je, aby se cítilo dobře. Takže se fotí nejlépe tak, aby bylo po jídle a spinkalo, nebo aby skoro spalo :) ideální čas pro focení miminka je cca 2 týdny po porodu.

Tématické/Fantasy

Na tento druh focení mám pro Vás připravené kostými, doplňky, zbraně i zbroje.

Street

Oblečení by mělo odpovídat stylu města (kožená bunda, rifle, kabát, šaty, moderní a právě aktuální trendy oblečení)

Pro podrobnější info. k fotografování si stáhněte PDF níže.

" Buďte volní a sví! Pociťte ten pocit svobody,

když míříte vstříc hlubokému lesu po klikaté cestě, nebo

když hledíte do daleké širé krajiny bez plotů či silnic.

Rozleťte se kamkoliv, protože jste volní a vše máte ve svých rukou. "

Objevte svobodu přírody...

Zveřejňování fotografií

Fotografie zveřejňuji automaticky, pokud klient neřekne jinak. Samozřejmě máte právo kdykoli požádat o smazání daných fotek.
Na všechny uvedené fotografie se vztahují autorská práva, jsou majetkem fotografa a je zakázána jejich propagace a prodej třetí straně bez písemného souhlasu fotografa. Nesmí být použity pro jakékoliv komerční účely bez vědomí fotografa.
Klienti mohou použít fotografie pro svoje vlastní nekomerční užití. Fotograf má právo využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, výstavní činnost, sociální sítě, atd.).