Fantasy líčení na focení

Fantasy make-up je uměleckou formou líčení, která přenáší imaginaci na lidskou tvář. Štětce, které na plátně pleti oživují mýty a pohádkové bytosti. Výrazné líčení vytváří působivé iluze, které přenesou před objektiv fotoaparátu do světů, kde vládne jen fantasie. Toto líčící umění nezná hranic a dává průchod té nejbujnější představivosti.

Skrze makeup se stávám malířkou duší, zvěčňující jejich vnitřní zář.

Keltská víla z lesních hlubin

Pro toto fantasy focení s mladou dívkou představující keltskou bytost jsme zvolili líčení v zelených a zemitých tónech, které dokonale ladilo s hnědými kožešinovými šaty i s venkovním prostředím louky. Cílem bylo vytvořit tajuplný a přitom půvabný look vycházející z keltské mytologie. Základem byla přírodní nevýrazná pleťová báze pro zachování přirozeného vzhledu pleti. Oční líčení bylo klíčové - oči byly zvýrazněny sytě zelenými a černými stíny s důrazem na výraznou linku zhušťující řasy. Elegantní šikmý tah linkou dodal očnímu líčení onen tajuplný prvek. Řasy byly huštěny a prodlužovány řasenkou černé barvy. Na tváře byla nanesena zemitá konturovací pudrová kulma pro zvýraznění lícních kostí a dodání struktury obličeji. Horní ret byl nalíčen matnou  rtěnkou s nádechem do černo-zelena, která dokonale ladila s celkovým earthly looku. 


Důraz byl kladen na dokonalé slícování jednotlivých prvků - od řas, přes kontury obličeje až po rty - tak, aby výsledný vzhled působil harmonicky a tajuplně v souladu s fantasy tematikou keltské víly z lesních hlubin. Look ztělesňoval divokost i půvab zároveň.

Severské líčení: Ledová královna a drsný bojovník

Muž - Drsný válečník severu

Začala jsem s mladým mužem, kterému jsem nanesla sytě modrou barvu do požadovaného tvaru na obličej a následně celou plochu vybarvila touto barvou. Pak jsem vzala mořský stín a jemně jsem přejela přes vybarvené části, aby se zakryly tahy od barvy. Poté jsem přešla k očím, které měly být celé načerněné. Pod jedním okem jsem různými symboly z černé barvy vytvořila zajímavý dekor. Nakonec jsem použila černý stín, ze kterého jsem mu namalovala černé rty, od kterých vedla modrá čára přes vous. Drobným detailem byla černá čárka s tečkou na nos.- symbolická hranice mezi životy.

 Žena - Ledová severská královna

U mladé ženy jsem začala tím, že jsem jí na tvář nanesla bílou barvu a vytvořila modro-hnědé flíčky pod očima a na čele. Trochu jsem vykonturovala obličej a přešla k očím, pro které jsem zvolila modrou barvu se třpytkami a udělala jsem i linku. Lehce jsem dodefinovala obočí, aby bylo výraznější, a pak jsem vedla modré čáry různých délek přes obočí od čela až k bradě. Na bradě jsem jí udělala čáru od pusy až dolů a z ní jsem rozvětvila zajímavý tvar. Řasenku jsem nepoužila, protože slečna měla nádherné dlouhé a husté vlastní řasy. Nakonec jsem jen lehce vykreslila rty do černo-modré barvy. ženě jsem následně i zaplétla copánky kteé se krásně hodili k její celkové vizáži.

Přízrak šeptající... žhavými stopami krve

Pro toto tajuplné a poněkud mrazivé fantasy focení, kde mladá dívka ztělesňovala duši uvězněnou na starém hradišti, jsme zvolili velmi výrazné a netradiční líčení s cílem dosáhnout nadpřirozeného a strašidelného vzhledu.

 Výsledný look nazvaný "Skald" měl představovat ztrápenou bytost sžíranou temnotou. Základem bylo kompletně nabělit obličej i krk dívky pomocí bílé barvy na obličej. Následně byly konturovány linie obličeje tmavě modrou barvou pro zdůraznění jejiho výrazu. Stejná tmavě modrá barva byla použita na zvýraznění linek kolem očí v nezvyklých tvarech, které se vracely zpět jako slzy či kapky.Samotné oči byly nalíčeny černými a modrými stíny. Zvláštností jsou černé tahy linkou stékající až ke rtům, což vytvářelo dojem jakýchsi černých slz krve vytékajících z očních koutků. Řasy byly žhavě vykreslené černou řasenkou. Rty byly taktéž potaženy matnou černou rtěnkou, což společně s mrtvolně bílou pletí a modrými konturami vytvářelo skutečně děsivě nádherný a nezemský vzhled. Vlasy dívky byly navíc lehce postříkány mrazícím sprejem pro dosažení efektu zmrzlých pramenů. 

Celkový look "Skald" doslova dýchal chladem a bolestí, jako by tato mrtvolná bytost byla opravdu uvězněná ve starém hradišti. Šlo o jedinečné tajemné líčení provázené atmosférou temných kouzel.

Válečná maska severských bojovníků

Líčení představuje odvážný a fearless vikingský válečný look, který vyzařuje sílu, nebojácnost a pohanskou mystiku dávných severských bojovníků.


 Čelo až pod očí je nápadně podbarveno sytě červenou barvou, evokující krev a oheň. Je to výrazný prvek, který odkazuje na přísnou válečnickou kulturu Vikingů a jejich nebojácnost v bitvě. Oči jsou dramaticky nalíčeny hustou vrstvou černé barvy, jako by se díval skrze masku. Kolem levého oka jsou namalované znaky staré runové abecedy ve stejné temně černé barvě. Tyto znaky pravděpodobně představují jména severských bohů, jako je Odin nebo Tór, nebo může jít o runové formule na získání odvahy a štěstí v boji. 

Rty jsou celé natřené černou barvou, což opět odkazuje na temný válečný charakter líčení. Pouze na krajích rtů je tenký proužek sytě červené barvy, představující kapky krve, které dodávají motivu ještě drsněji bojovný nádech. Z koutků úst směřují dolů po bradě a krku černočervené čáry, které mohou představovat buď krev stékající z ran, nebo symbolický pohanský vzor požehnání pro vítězství. Tyto linie dávají líčení ještě děsivější dimenzi a dodávají mu starobylý, téměř rituální charakter. 

Celkově toto odvážné líčení odkazuje na dávnou severskou kulturu, kde byli Vikingové vnímáni jako bezohledně stateční válečníci. Směs rudé a černé barvy společně se starými runami vyzařuje auru pohanské duchovna, krutosti bojů a neoblomné odvahy, která provázela severské kmeny při loupežných výpravách a dobyvačných taženích.

Odvážný válečný look mladé severské válečnice 

Toto dramatické líčení odhaluje odvahu a sílu mladé ženy z řad dávných pohanských Vikingů. Ačkoliv její věk nedosahuje mnoha let, její vzhled odkazuje na nebojácnou válečnici připravenou vydat se po boku svých mužů na krvavé výpravy a se ctí s jejím lukem. 

Celý obličej je dokonale připraven před rituály před bojem. Základ tvoří bledě bílá barva nanesená na celou tvář, která výrazně kontrastuje s tmavými prvky a dodává vzhledu nadpozemský, téměř strašidelný nádech. Mladičké čelo je ve středu začerněné temnou barvou.  Kolem mladých očí jsou namalované husté černé linie, které dramaticky zvýrazňují a rozšiřují oční okolí. Samotná očka jsou zalita černí, což společně s očním líčením evokuje děsivou smrtící masku. Plné rty dívčího věku jsou celé potyčené černo-červenou barvou, což zkušenějším válečníkům může připadat téměř dětinsky. Z koutků těchto provokativně nalíčených rtů však směřují dolů dlouhé čáry různé délky které se spojí v jednu až u brady jsou 2 čárky směrem nahoru, připomínající slzy smíšené s krví. Nejnápadnějším prvkem jsou rudé čáry táhnoucí se od čela po tvářích směrem dolů nad bradu. Jejich nestejná délka může symbolizovat buď krev chrlící z ran, nebo runové znaky vzývající severské bohy pro štěstí v boji. Závěrem jsou červené čáry lemující křivku nosu připomínající motýlí křídla, jež jsou zřejmě odkazem na duši opouštějící tělo po smrti v bitvě a ubírající se do ráje pro válečníky.

 Celkový dojem tohoto líčení na tváři mladé ženy vyzařuje směs odvahy, pohanských tradic, obřadnosti i mrazivého děsu. Spojení bílé, černé a rudé barvy dává tomuto looku nadpozemský rozměr. Ztělesňuje tak bláhovou touhu dospět v udatnou válečnici bez ohledu na věk.

Líčení pro krutého válečníka z dávných časů

Pro toto fantasy focení se středověkým mužem oděným do černé košile a hnědé kožešiny jsme zvolili velmi výrazné a netradiční líčení inspirované keltskými motivy a symboly. Cílem bylo vytvořit působivý a tajemný vzhled, který by evokoval drsnost a zasvěcenost této fiktivní postavy.

 Základem make-upu byla lehce zašpiněná pleť s nádechem uhlového odstínu pro dosažení drsného, nečistého looku. Oči byly výrazně nalíčeny sytě černými stíny, které zvýrazňovaly a prohlubovaly jeho nazelenalé oči. Speciální pozornost byla věnována keltským symbolům a znakům, které byly nanášeny na bílý pruh který vedl přes nos a čelo,. Rty byly potaženy matnou černou rtěnkou, od které se směrem dolů táhly tři tenké bílé linky. Levou část obličeje zdobila výrazná zelená čára vedoucí od spánku až k dolní části čelisti. Od levého oka vybíhaly čtyři vodorovné černé linky v keltském stylu, z nichž jedna pokračovala dál do zmíněné zelené čáry. Pátá čára byla umístěna od brady a vedla směrem k oku. Pravá strana obličeje byla ponechána jen lehce zašpiněná jakoby od uhlí.

 Celkově šlo o velmi poutavý tajuplný look spojující prvky středověkého fantasy žánru s keltskou symbolikou a drsnou estetikou.

Dualita života a smrti - dramatické líčení s poloviční lebkou

Pro toto mystické focení jsme zvolili velmi kontrastní a symbolické líčení, kdy jsem modelovi nejprve na celý obličej nanesla make-up bází. Poté jsem na jednu polovinu tváře nanášela vrstvu bílé barvy pro vytvoření sytého podkladu pro lebku. Pak přišlo na řadu samotné malování. Černými liniemi a stíny jsem postupně vykreslovala dutinu nosu, očnici,  ústa a obrysy lebky. Šedými odstíny jsem dotvářela lícní kosti. Výsledkem byl jeden díl tváře zobrazoval věrnou napůl odkrytou lebku, zatímco druhá polovina zůstala přirozenou živou pletí. 

Výsledný kontrast působil velmi dramaticky - pohled do samotné bezedné prázdnoty smrti na jedné straně, na druhé pak spanilá mladická tvář plná života. Jedinečné spojení krásy a hrůzy na jednom obličeji.