Pro nejnovější info. ohledně focení si prosím stáhněte pdf níže.


Domluvení si termínu?

Nejrychlejší domluvení termínu je po telefonu. Také mi můžete napsat e-mail, využít objednávkový formulář v záložce kontakt nebo mě kontaktovat na facebooku/instagramu

Jak se obléknout/co si připravit?

Beauty, párové, rodinné foto - vždy se snažte barevně sladit oblečení všech lidí na fotografii a vyvarujte se oblečení s potiskem. Snažte se aby Vaše oblečení mělo spíše přírodní odstíny. pastelové barvy a podobně. Jestliže budete mít nějaké dotazy, můžete se zeptat při domlouvání samotného focení nebo i kdykoli jindy.​​​​​​​ Nejlépe šaty, klidně čistě bílé nebo přírodní odstíny.

Trash the Dress foto - u tohoto stylu nejlépe vynikne druh oblečení, který ladí s hrubším pozadím fotky. Nějaké džíny/rifle pokud možno i roztrhané, kožená bunda, ale i obyčejné černé triko/mikina nebo šaty/košile ovšem bez vzoru (pruhy, kostky atd..)

Motorsport foto a mužský portrét - platí stejná pravidla jako u trash the dress

Tématické foto - výběr oblečení a doplňků podle tématu focení (po domluvě můžu nějaké oblečení i doplňky zařídit)

Wild photo - focení zvířat - záleží na tom jestli se chcete se svým mazlíčkem fotit. Pak byste si měli obléknout oblečení, jako v případě beauty, párové a rodinné foto, protože chceme, aby z fotky vyzařovala láska ke zvířeti :) Určitě je vhodné vzít s sebou i nějaké oblíbené hračky.

Produktové-prezentační foto - stačí připravit co vše chcete vyfotit a já najdu správné místo, tak aby Váš produkt vypadal krásně.

Děti a miminka - platí stejná pravidla jako u beauty, párové a rodinné foto. Fotky miminka jsou specifické a krásné, potřebujeme v nich vyjádřit roztomilost. Miminko se často balí do nějakých dek nebo ovčích kůží, dobře vypadají i pletené dečky. Položí se do košíčku a podobně. Nebo jen tak na hezky upravené travičce, jak pase koníčky :) Počítejtes tím , že práce s miminkem je na dlouho a musíme být trpělivý. Důležité je, aby se cítilo dobře. Takže se fotí nejlépe tak, aby bylo po jídle a spinkalo nebo, aby skoro spalo :) ideální čas pro focení miminka je cca 2 týdny po porodu.

Street photo - oblečení by mělo odpovídat stylu města (kožená bunda, ryfle, moderní a právě aktuální trendy oblečení)

Kde a kdy se fotí?

Krásné fotografie lze pořídit v exteriéru, popřípadě i v interiéru dle (stylu fotky)

Přijedu za Vámi, nebo Vy za mnou. Můžeme se sejít na předem domluveném místě. Fotit lze prakticky kdekoliv, stačí hledat správná místa :))

Snažím se o přirozenost a proto nejraději fotím venku, denní světlo a příroda dodává kouzlo okamžiku. Také na rozdíl od ateliéru netrčíme na jednom místě a z focení se tak stává zábava.

Čas na focení......ideální hodina na focení je nejdříve 2 hodiny před západem slunka. To platí ve slunný den. Ale dokážu se přizpůsobit i v jinou denní dobu.
Jestliže je zataženo, tak lze fotit v jakoukoliv denní hodinu.

Nejlépe se, ale fotí když je právě zataženo, slunce nám totiž na fotce vždy dělá potíže :)

Zveřejňování fotografií

Fotografie zveřejňuji vždy jen se souhlasem zákazníků. Samozřejmě máte právo kdykoli požádat o smazání daných fotek.
Na všechny uvedené fotografie se vztahují autorská práva, jsou majetkem fotografa a je zakázána jejich propagace a prodej třetí straně bez písemného souhlasu fotografa. Nesmí být použity pro jakékoliv komerční účely bez vědomí fotografa.
Klienti mohou použít fotografie pro svoje vlastní nekomerční užití. Fotograf má právo využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, výstavní činnost, sociální sítě, atd.).